Založ si blog

Aby deziformácia uspela, je potrebné splniť hlavnú podmienku.

Nič nie je náhoda. Pred pár dňami som sa dostala ku knihe “Dezinformace. Tajná strategie Ruska, jak zničit západ.” Autorom je generálporučík Ion Mihai Pacepa, bývalý šéf rumunskej výzvednej služby Securitate a poradca prezidenta Ceausesca. Kniha je dnes podpultovým tovarom. Na jej názov som natrafila v nejakej diskusii a podarilo sa mi ju zohnať cez antikvariát. Toto nie je jej recenzia. Tú si môžete prečítať na iných stránkach. Chcem písať o inom.

Čím sa vôbec oháňajú?

Zaujal ma však netradičný pohľad autora na dezinformácie. Dnes je to slovo, ktoré hojne využívajú mainstreamové médiá, ktoré za dezinformáciu označujú aj zjavné fakty. Tieto praktiky majú už množstvo poškodených aj v demokratickom svete. V knihe Pacepa približuje „návod na úspešné vytvorenie dezinformácie”:

Aby dezinformácia uspela, je potrebné splniť hlavnú podmienku: správa musela vždy vznikať okolo “zrnka pravdy”, ktoré jej poskytlo dôveryhodnosť. Za studenej vojny podľa jeho slov pracovalo v sovietskom bloku viac ľudí na šírenie dezinformácií, než v sovietskej armáde a obrannom priemysle. Už dávno ľudia vedeli, že ten, kto má informácie, ten má moc. Tieto metódy sú používané dlhodobo, v rôznych politických zoskupeniach. Žiadna krajina nie je výnimkou. Spomeňte si na Trójskeho koňa… Deje sa to aj dnes. Vo všetkých krajinách, aj v demokratických štátoch.

Mňa dostal príbeh Pia XII, ktorý je označovaný za Hitlerovho pápeža. Paradoxom je, že práve tento pápež otvorene vystupoval proti nacistickému Nemecku. Podľa zdrojov, uvedených v knihe, sa vďaka nemu podarilo zachrániť približne 860 000 Židov pred istou smrťou.

Verejná mienka má moc

Autor spomína množstvo prípadov, ktoré chytia za srdce. Na základe propagandy a vytvárania verejnej mienky v 20. storočí došlo k viacerým pohromám, napríklad v apríli 1903 v Kišiňove:
„Protižidovské nepokoje sú horšie, než cenzor dovolí publikovať. Pre deň nasledujúci po ruskej Veľkej noci, existoval starostlivo pripravený plán všeobecného vraždenia Židov. Dav viedli kňazi a celým mestom sa rozliehalo jednotné volanie: „Zabiť Židov!” Židov útok prekvapil a boli zabíjaní ako ovce. Mŕtvych je 120 a zranených približne 500. Hrozné scény spôsobené týmto masakrom, sa vzpierajú popisu. Besniaci a krvilačný dav doslova trhal deti na kusy. Miestna polícia sa nepokúsila hrôzovládu zastaviť…” 

Bože, aká paralela s tým, čo sa teraz deje v Gaze… Knihu, ktorej spoluautorom je Ronald J. Ryhlak, som ešte nedočítala dokonca. Pacepa utiekol na západ a rozhodol sa informovať o tajných praktikách aj formou kníh. Veď najväčšia sila manipulácie spočíva v tajomstve. Vraví veľa o informačnej vojne, ktorá sa dnes deje na rôznych frontoch.

Rovnako aj Cholakian, špecialista na dezinformácie vraví o týchto praktikách. Viac nájdete v článku: Odborník na národnú bezpečnosť: Viem, kto vedie náš svet do záhuby. Stojí za prečítanie. Dnes je to situácia naozaj vážna. Každý z nás môže byť označovanou alebo “zlynčovanou” skupinou.

Nedovoľme, aby sa to stalo!

Moc máme mať my, ľudia. Kto nám ju ukradol?

24.05.2024

Demokracia – z gréckych slov „demos“ (ľud) a „kratos“ (moc), znamená „moc ľudu“. Je to forma vlády, v ktorej moc pochádza od občanov, ktorí si môžu slobodne zvoliť svojich zástupcov. Význam demokracie v modernej spoločnosti nemožno preceniť. Zabezpečuje základné ľudské práva ako je sloboda prejavu, sloboda zhromažďovania a sloboda náboženského vyznania. [...]

Toto je hlavný dôvod, prečo by antikultisti, ktorý naháňajú sektárov, mali zaujímať práve vás

23.05.2024

Téma antikultových organizácii je v poslednej dobe horúcou témou internetu. Prečo by nejakí antikultisti, čo naháňajú sektárov, mali zaujímať práve vás? Ukazuje sa však, že oni nenaháňajú žiadnych sektárov, ale prenasledujú skupiny ľudí, ktoré sú im z nejakého dôvodu nepohodlné, dajú im nálepku sekta a potom ich postupne likvidujú. Ako Falun Gong. Počuli ste o [...]

Európa ich nechce. Teraz sú k svojmu cieľu bližšie, než kedykoľvek predtým.

22.05.2024

Najvyššie súdy demokratických krajín sa postavili na stranu ochrany práv svojich občanov, ktorí podali žalobu na antikultové organizácie. Svedčí o tom obrovský počet súdov, ktoré antikultisti prehrali. Napriek tomu sa už dlhé roky snažia vliezť do Európy a začať tu diktovať podmienky. Dnes sú k svojmu cieľu bližšie, než kedykoľvek predtým. Dvere sú už [...]

nehoda, autobus

Nehoda autobusu v Turecku si vyžiadala 10 obetí a 39 zranených

26.05.2024 21:41

Autobus narazil do nákladného auta a dvoch ďalších vozidiel.

Gitanas Nauséda

Nauséda obhájil post litovského prezidenta, premiérku suverénne porazil. Šimonyté priznala porážku

26.05.2024 21:20, aktualizované: 22:12

Nauséda vyhral aj prvé kolo prezidentských volieb, získal 44 percent hlasov.

dunaj, zrazka

Našli šiestu obeť zrážky lodí na Dunaji, český kapitán žijúci na Slovensku bol opitý

26.05.2024 21:00

Telo 30-ročného muža objavili pri obci Szigetújfalu, 48 kilometrov južne od Budapešti.

SR Bratislava vozidlá historické 500 km BAX

Železnice vypravili najdlhší vlak vo svojej histórii, viezol vzácny náklad

26.05.2024 20:01

Mimoriadny vlak dorazil do metropoly východu v nedeľu popoludní po siedmich hodinách cesty.

chajimseli

Keď urobíš prvý krok, cesta sa objaví

Štatistiky blogu

Počet článkov: 7
Celková čítanosť: 7226x
Priemerná čítanosť článkov: 1032x

Autor blogu

Kategórie

Archív