Založ si blog

V Európe už viac ako 30 rokov podkopávajú demokraciu

Je odborník a odborník. Za skupinou skutočných odborníkov stoja činy, objektivita a snaha spoznávať pravdu. Za druhou skupinou samozvaných odborníkov stoja pošliapané ľudské osudy. Práve antikultisti sa zaraďujú do druhej skupiny. To oni do spoločnosti zaviedli stigmatizujúci pojem „sekta, kult, totalitná sekta“. Rozdeľujú ľudí na občanov a tých, ktorí sú podľa nich potenciálnou skrytou hrozbou, proti ktorej práve antikultisti vzorne bojujú.

Úplná angažovanosť, nulová objektivita

Pri preverovaní životopisov a zloženia antikultových organizácií je potrebné skúmať odbornosť týchto osôb, či vôbec majú odpovedajúce vzdelanie a kvalifikáciu. Osobitne znepokojujúca, pokiaľ ide o ich odbornosť, je ich úplná angažovanosť v jednom z náboženstiev, spravidla pravoslávnom, alebo katolíckom, ktorým prikrývajú svoju vražednú činnosť za demokraciu. A to doslova.

Čím je antikultové hnutie pre demokratický svet také nebezpečné?

Americký spravodajský expert Egon Cholakian nedávno informoval celý svet o tom, že už mnoho rokov prebieha dôkladné vyšetrovanie a sledovanie činnosti antikultov. Egon Cholakian upozornil, že za ich aktivitami stojí mimoriadne silná organizácia, ktorá má záujem priviesť celý svet k totálnej devastácii a totalitnej vláde nad svetom. Existuje veľké riziko vzniku občianskej vojny v Rusku, a súčasne občianskej vojny v Amerike. Antikult už viac ako 30 rokov podkopáva demokraciu v Európe i vo svete a chystá ešte radikálnejšie kroky. Tie sa podľa Cholakianovho vyjadrenia pripravujú na Slovensku a v Českej republike. Je nevyhnutné, aby celý svet venoval pozornosť ich aktivitám.

V Amerike im to nevyšlo. Teraz ich máme všade

Antikult vznikol v Amerike, ale vzhľadom na to, že základom činnosti antikultu je hrubé porušovanie ľudských práv, extrémizmus, diskriminácia, ohováranie, podnecovanie k nenávisti, ako aj nezákonné praktiky deprogramovania, pri ktorých boli obete antikultu dlhodobo unášané a vystavované psychickému a fyzickému násiliu, v Amerike tento fenomén veľmi rýchlo zanikol. A to  vďaka vysokej úrovni demokracie a ochrany práv občanov. Po desiatkach rokov mimoriadne aktívnej činnosti sa však tieto súkromné organizácie etablovali na iných územiach. Svojou činnosťou podkopávajú demokraciu týchto krajín. 

Chceli to zvaliť na rodinu

Konkrétny príklad. V Južnej Kórei v roku 2018 protestovalo 120 000 obyvateľov po vysoko medializovanom a zďaleka nie ojedinelom prípade vraždy v dôsledku deprogramovania. Rodičia 27-ročného dievčaťa chceli svoju dcéru obrátiť na svoju kresťanskú vieru a “zachrániť” z cirkvi Šinčchodži. Dievča pri tomto deprogramovaní, vedenom kresťanskými antikultistami, uškrtili. Občania Kórei boli činnosťou antikultistov pobúrení, rovnako ako aj nečinnosťou úradov a orgánov činných v trestnom konaní, ktoré sa snažili tento prípad zvaliť na rodinný konflikt.

90-percentné financovanie z francúzskeho rozpočtu

A tieto zverstvá sa platia zo štátnych peňaženiek. V súčasnosti sa boj proti kultom delikventných a kedysi súkromných spoločností v Európe spojil do jedného európskeho mimovládneho združenia FECRIS, ktoré je z 90 % financované z francúzskeho rozpočtu. 

FECRIS vyhlasuje, že sekty a hnutia New Age predstavujú veľkú hrozbu pre obyvateľstvo. Sekty údajne ničia rodiny a životy „obetí“ siekt a vraj cieľom a zmyslom ich organizácie je starať sa o práva a bezpečnosť občanov Európy a sveta. Ich samozvanou povinnosťou je skúmať a informovať spoločnosť a štruktúry zaisťujúce ochranu práv o sektách a totalitných sektách. 

Výsledky hovoria za všetko

Pri pohľade na výsledky ich práce však môžeme povedať, že práve ich aktivity,  ktoré začínajú vydávaním manipulatívnych a očierňujúcich článkov na určitú vybranú skupinu ľudí alebo organizáciu, vyvolávajú v spoločnosti rozpory. Normalizujú porušovanie práv občanov, robia určitú  vrstvu obyvateľstva diskriminovanou a bezbrannou. Následne po ich stigmatizujúcich publikáciách sa oklamaní občania dopúšťajú skutočných vrážd. Ich aktivity vytvárajú priepasť – vážny narastajúci konflikt medzi štátom, občanmi a veriacimi. Koniec koncov, každý ho dnes cíti na vlastnej koži.

Pokračovanie nabudúce

Pokrok v ohrození: Prečo je projekt TS v centre prenasledovania?

21.07.2024

Účastníci projektu Tvorivá spoločnosť (ďalej len „TS“) o sebe dávajú vedieť už viac ako 5 rokov. Počas tohto obdobia sú neustále prenasledovaní antikultovnými organizáciami. V posledných rokoch sa aktivizovalo najmä v Rusku a na Ukrajine. Zdá sa to byť dosť zvláštne, keďže samotná aktivita antikultistov, je podľa ich vlastných slov zameraná na zabránenie [...]

Ako nás moderné technológie ochránia pred nedostatkom pitnej vody? Riešenie je jednoduchšie, ako sa môže zdať

11.07.2024

Žijeme v období klimatických zmien. To už nie je hypotéza. Je to realita, ktorá nesie so sebou skazu, nedostatok pitnej vody a hlad.Táto situácia si dnes vyžaduje rozhodné spoločné kroky. Jednou z najnaliehavejších otázok je zabezpečenie vody pre každého obyvateľa Zeme. Dobrovoľníci Tvorivej spoločnosti predstavili jednoduchú technológiu, ktorá pomôže vyriešiť tento [...]

Čo videl Edgar Cayce? Jeho predpovede sa desivo plnia

03.07.2024

Je možné zmeniť budúcnosť, alebo je všetko, čo sa deje, vopred dané? Keď sa Edgara Cayceho, jedného zo svetoznámych jasnovidcov, opýtali, či v roku 2000 nastanú na Zemi nejaké veľké zmeny, odpovedal, že nastane „posun pólov“, ktorý bude znamenať príchod Nového veku. Cayce nikdy neuviedol konkrétne dátumy pozemských zmien, načrtol však chronológiu udalostí, [...]

dron

Ruské útočné drony dopadli na územie NATO, v Rumunsku sa rozhučali sirény

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

hoax

Slováci naleteli na hoax o zubných implantátoch zadarmo

25.07.2024 14:10

Národný bezpečnostný úrad ľuďom odporúča, aby na príspevky neklikali a nahlásili ich.

Olympijská dedina

Sme hladní, sťažovali sa športovci. Jedáleň v olympijskej dedine v Paríži musela zväčšiť porcie

25.07.2024 13:43

Jedáleň je s 3 300 miestami na sedenie je najväčšou reštauráciou na svete.

rokovanie vlády, Robert Fico,

KDH: Brusel dal správou o právnom štáte vysvedčenie Ficovej vláde. Len za mečiarizmu bolo horšie, tvrdí Vetrák

25.07.2024 13:23

Zvlášť alarmujúce je zneužívanie skráteného legislatívneho konania pri dôležitých zákonoch, podotkli kresťanskí demokrati.

chajimseli

Keď urobíš prvý krok, cesta sa objaví

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 22071x
Priemerná čítanosť článkov: 1226x

Autor blogu

Kategórie