Založ si blog

V Európe už viac ako 30 rokov podkopávajú demokraciu

Je odborník a odborník. Za skupinou skutočných odborníkov stoja činy, objektivita a snaha spoznávať pravdu. Za druhou skupinou samozvaných odborníkov stoja pošliapané ľudské osudy. Práve antikultisti sa zaraďujú do druhej skupiny. To oni do spoločnosti zaviedli stigmatizujúci pojem „sekta, kult, totalitná sekta“. Rozdeľujú ľudí na občanov a tých, ktorí sú podľa nich potenciálnou skrytou hrozbou, proti ktorej práve antikultisti vzorne bojujú.

Úplná angažovanosť, nulová objektivita

Pri preverovaní životopisov a zloženia antikultových organizácií je potrebné skúmať odbornosť týchto osôb, či vôbec majú odpovedajúce vzdelanie a kvalifikáciu. Osobitne znepokojujúca, pokiaľ ide o ich odbornosť, je ich úplná angažovanosť v jednom z náboženstiev, spravidla pravoslávnom, alebo katolíckom, ktorým prikrývajú svoju vražednú činnosť za demokraciu. A to doslova.

Čím je antikultové hnutie pre demokratický svet také nebezpečné?

Americký spravodajský expert Egon Cholakian nedávno informoval celý svet o tom, že už mnoho rokov prebieha dôkladné vyšetrovanie a sledovanie činnosti antikultov. Egon Cholakian upozornil, že za ich aktivitami stojí mimoriadne silná organizácia, ktorá má záujem priviesť celý svet k totálnej devastácii a totalitnej vláde nad svetom. Existuje veľké riziko vzniku občianskej vojny v Rusku, a súčasne občianskej vojny v Amerike. Antikult už viac ako 30 rokov podkopáva demokraciu v Európe i vo svete a chystá ešte radikálnejšie kroky. Tie sa podľa Cholakianovho vyjadrenia pripravujú na Slovensku a v Českej republike. Je nevyhnutné, aby celý svet venoval pozornosť ich aktivitám.

V Amerike im to nevyšlo. Teraz ich máme všade

Antikult vznikol v Amerike, ale vzhľadom na to, že základom činnosti antikultu je hrubé porušovanie ľudských práv, extrémizmus, diskriminácia, ohováranie, podnecovanie k nenávisti, ako aj nezákonné praktiky deprogramovania, pri ktorých boli obete antikultu dlhodobo unášané a vystavované psychickému a fyzickému násiliu, v Amerike tento fenomén veľmi rýchlo zanikol. A to  vďaka vysokej úrovni demokracie a ochrany práv občanov. Po desiatkach rokov mimoriadne aktívnej činnosti sa však tieto súkromné organizácie etablovali na iných územiach. Svojou činnosťou podkopávajú demokraciu týchto krajín. 

Chceli to zvaliť na rodinu

Konkrétny príklad. V Južnej Kórei v roku 2018 protestovalo 120 000 obyvateľov po vysoko medializovanom a zďaleka nie ojedinelom prípade vraždy v dôsledku deprogramovania. Rodičia 27-ročného dievčaťa chceli svoju dcéru obrátiť na svoju kresťanskú vieru a “zachrániť” z cirkvi Šinčchodži. Dievča pri tomto deprogramovaní, vedenom kresťanskými antikultistami, uškrtili. Občania Kórei boli činnosťou antikultistov pobúrení, rovnako ako aj nečinnosťou úradov a orgánov činných v trestnom konaní, ktoré sa snažili tento prípad zvaliť na rodinný konflikt.

90-percentné financovanie z francúzskeho rozpočtu

A tieto zverstvá sa platia zo štátnych peňaženiek. V súčasnosti sa boj proti kultom delikventných a kedysi súkromných spoločností v Európe spojil do jedného európskeho mimovládneho združenia FECRIS, ktoré je z 90 % financované z francúzskeho rozpočtu. 

FECRIS vyhlasuje, že sekty a hnutia New Age predstavujú veľkú hrozbu pre obyvateľstvo. Sekty údajne ničia rodiny a životy „obetí“ siekt a vraj cieľom a zmyslom ich organizácie je starať sa o práva a bezpečnosť občanov Európy a sveta. Ich samozvanou povinnosťou je skúmať a informovať spoločnosť a štruktúry zaisťujúce ochranu práv o sektách a totalitných sektách. 

Výsledky hovoria za všetko

Pri pohľade na výsledky ich práce však môžeme povedať, že práve ich aktivity,  ktoré začínajú vydávaním manipulatívnych a očierňujúcich článkov na určitú vybranú skupinu ľudí alebo organizáciu, vyvolávajú v spoločnosti rozpory. Normalizujú porušovanie práv občanov, robia určitú  vrstvu obyvateľstva diskriminovanou a bezbrannou. Následne po ich stigmatizujúcich publikáciách sa oklamaní občania dopúšťajú skutočných vrážd. Ich aktivity vytvárajú priepasť – vážny narastajúci konflikt medzi štátom, občanmi a veriacimi. Koniec koncov, každý ho dnes cíti na vlastnej koži.

Pokračovanie nabudúce

Krvavé jahody: Vaši to robili naším ženám, teraz je čas na odplatu.

11.06.2024

Nešla som spať, kým som ju nedočítala. Kniha Jiřího S. Kupku, Krvavé jahody, ma úplne dostala. Jej dej začína ukončením II. svetovej vojny, kedy by sa mohlo zdať, že to najväčšie zlo je preč. Nebolo. Z toho, čo sa dialo potom, sa mi dvíhal žalúdok. Pri čítaní som si uvedomovala jedno a to isté: Tie nadávky, osočovanie, ponižovanie. Veď to sa deje aj dnes. Nič sa [...]

Prenasledovanie má jasnú príčinu. Je ňou tabuizovaná téma

09.06.2024

V posledných desaťročiach sa v Európe i mimo nej zvýšila aktivita antikultových organizácií, ktoré vykonávajú svoju činnosť pod zámienkou boja proti nebezpečným „sektám“, ktoré údajne ohrozujú spoločnosť. Využívajú metódy dezinformácie, ohovárania a manipulácie verejnej mienky, čím vyvolávajú nepriateľstvo a konflikty proti kultúrnym, náboženským a [...]

Raz sa ťa budú pýtať: Čo si robil, aby si zachránil demokraciu?

07.06.2024

Novodobá inkvizícia Jedno islamské podobenstvo hovorí, že keď chceli upáliť proroka Abraháma, jeden maličký mravec nabral ústami vodu a pokúsil sa ju vyšplechnúť na oheň, aby ho uhasil. Opýtali sa ho: „Dúfaš, že svojou vodou uhasíš tento plameň?“ Mravec odpovedal: „Nie, nedúfam, že sa mi podarí uhasiť oheň, ale dúfam, až sa ma Alah opýta: ‚ČO SI ROBIL, [...]

Mark Rutte

Mark Rutte bude pravdepodobne novým šéfom NATO, uviedol fínsky prezident Stubb

13.06.2024 13:28

Okrem Rutteho je kandidátom aj bulharský prezident Klaus Iohannis.

Petr Pavel / Zuzana Čaputová /

Čaputová a Pavel si navzájom udelili najvyššie štátne vyznamenania

13.06.2024 12:42

Vyznamenanie Čaputovej český prezident udelil, pretože napĺňa všetky rysy, ktoré by hlava štátu demokratickej krajiny podľa neho mala mať.

Buenos Aires / Protesty /

Tisíce ľudí v Buenos Aires protestovali proti spornej vládnej reforme. Demonštrácie prerástli do násilia

13.06.2024 12:24

Prezident Javier Milei demonštrantov označil za teroristov.

Nikol Pašinjan

Kým bude pri moci Lukašenko, arménsky činiteľ do Bieloruska nepôjde, vyhlásil Pašinjan. Deň predtým varoval Kremeľ

13.06.2024 12:00

Arménsky premiér vyhlásil, že jeho krajina vystúpi z Organizácie zmluvy o kolektívnej bezpečnosti vedený Moskvou.

chajimseli

Keď urobíš prvý krok, cesta sa objaví

Štatistiky blogu

Počet článkov: 15
Celková čítanosť: 16179x
Priemerná čítanosť článkov: 1079x

Autor blogu

Kategórie