Založ si blog

Zviditeľnenie na úkor druhého človeka alebo niečo oveľa vážnejšie?

Koncom apríla vyšiel na SME-čku článok blogera Radka Mačuhu, v ktorom sa snažil zdiskreditovať slovenskú ministerku kultúry Martinu Šimkovičovú. Na prvý pohľad neškodný blogový článok – denne ich na rôznych portáloch pribúdajú desiatky. Bloger však prekročil akúkoľvek prijateľnú hranicu. Ministerku kultúry totiž obvinil z nacizmu. 

Mohlo by to pôsobiť ako neúspešný pokus o pošpinenie jej povesti alebo snahu o zviditeľnenie sa na úkor pani Šimkovičovej, keby nevyšlo video s Dr. Egonom Cholakianom „Neviditeľná vojna. Kto vedie náš svet do záhuby?” Ak si ho pozriete, pochopíte súvislosti. Niekto stlačil pomyselný štart a spustil program na diskreditáciu vlády. A deje sa nám to priamo pred očami, na našom území. 

Je zaujímavé, že Mačuha vo svojom článku spomína tajný nemecký spolok Thule (z čias nacistického Nemecka) a spája ho s hnutím Allatra (z ktorého sa snaží tajná organizácia vytvoriť obraz nebezpečnej sekty). Práve o tom vo svojom videu informuje Cholakian. Je neuveriteľne ľahké identifikovať diskreditačnú schému, keď človek chápe, ako tento proces prebieha. Slovensko sa stalo bojiskom medzi totalitným monštrom a demokraciou. Víťazstvo si vyžaduje účasť všetkých občanov našej síce malej, ale zatiaľ ešte stále demokratickej krajiny!

Krvavé jahody: Vaši to robili naším ženám, teraz je čas na odplatu.

11.06.2024

Nešla som spať, kým som ju nedočítala. Kniha Jiřího S. Kupku, Krvavé jahody, ma úplne dostala. Jej dej začína ukončením II. svetovej vojny, kedy by sa mohlo zdať, že to najväčšie zlo je preč. Nebolo. Z toho, čo sa dialo potom, sa mi dvíhal žalúdok. Pri čítaní som si uvedomovala jedno a to isté: Tie nadávky, osočovanie, ponižovanie. Veď to sa deje aj dnes. Nič sa [...]

Prenasledovanie má jasnú príčinu. Je ňou tabuizovaná téma

09.06.2024

V posledných desaťročiach sa v Európe i mimo nej zvýšila aktivita antikultových organizácií, ktoré vykonávajú svoju činnosť pod zámienkou boja proti nebezpečným „sektám“, ktoré údajne ohrozujú spoločnosť. Využívajú metódy dezinformácie, ohovárania a manipulácie verejnej mienky, čím vyvolávajú nepriateľstvo a konflikty proti kultúrnym, náboženským a [...]

Raz sa ťa budú pýtať: Čo si robil, aby si zachránil demokraciu?

07.06.2024

Novodobá inkvizícia Jedno islamské podobenstvo hovorí, že keď chceli upáliť proroka Abraháma, jeden maličký mravec nabral ústami vodu a pokúsil sa ju vyšplechnúť na oheň, aby ho uhasil. Opýtali sa ho: „Dúfaš, že svojou vodou uhasíš tento plameň?“ Mravec odpovedal: „Nie, nedúfam, že sa mi podarí uhasiť oheň, ale dúfam, až sa ma Alah opýta: ‚ČO SI ROBIL, [...]

Buenos Aires / Protesty /

Tisíce ľudí v Buenos Aires protestovali proti spornej vládnej reforme. Protesty prerástli do násilia

13.06.2024 12:24

Zatknutých bolo najmenej 30 osôb a desiatky utrpeli zranenia.

Nikol Pašinjan

Pokiaľ bude pri moci Lukašenko, nenavštívim Bielorusko, vyhlásil Pašinjan. Deň predtým varoval Kremeľ

13.06.2024 12:00

Arménsky premiér vyhlásil, že jeho krajina vystúpi z Organizácie zmluvy o kolektívnej bezpečnosti vedený Moskvou.

MiG-29

Naď reaguje na Kaliňáka a ukázal dokumenty k migom darovaným Ukrajine: Minister klame

13.06.2024 11:57

Podľa exministra súčasný šéf rezortu obrany klame a oklamal aj verejného ochrancu práv, ktorý sa venoval prípadu nesprístupnenia právnej analýzy k darovaniu stíhačiek.

fico, vláda, kabinet

Via Iuris: Vláda prijíma 60 % zákonov v skrátenom konaní, prekonala aj Matovičove pandemické rekordy

13.06.2024 11:52

Za prvých sedem mesiacov pôsobenia súčasnej vlády schválil parlament spolu 42 zákonov, z toho 25 išlo mimo štandardný legislatívny proces.

chajimseli

Keď urobíš prvý krok, cesta sa objaví

Štatistiky blogu

Počet článkov: 15
Celková čítanosť: 16174x
Priemerná čítanosť článkov: 1078x

Autor blogu

Kategórie